Čištění a mazání řetězu...

jaho
Kontaktovat uživatele:

Čištění a mazání řetězu...

Příspěvekod jaho » 25 zář 2016 16:29

Toto téma je populární snad na každém bikerském fóru. A taky mnohdy zesměšňované...Doufám, že tady to tak nebude. ;)
Přesto se i zde zeptám na vaše zkušenosti s čištěním a mazáním řetězu.
Osobně mám mnoho zkušeností s údržbou řetězů na motocyklech, ale tam je to trochu jiný problém, protože moto řetěz je zapouzdřený a těsněný gumovými kroužky (O, X, Z) a dále se moto řetězy točí daleko většími rychlostmi. Proto jsou moto maziva "lepivější", což na kole nechci.
Na kole nemám problém mazat každých 50-100km...Ale čím, aby řetěz nesbíral nečistoty?
Obrázek

pavboh

Re: Čištění a mazání řetězu...

Příspěvekod pavboh » 28 zář 2016 17:27

Řetěz mažu cca co 50 km. Utřu hadrem do sucha a čista a každý článek stříknu mazivem ve spreji (používám mazivo na řetěz z Lídlu), pak chvilku počkám a boky řetězu utřu hadrem. Celkem se mi to osvědčilo, řetěz mi vydržel 3000 km a ještě by se na něm dalo cca 300km najet.
Haibike SDURO Hardnine RC vel.50 r.v.2015

Jurasch

Příspěvekod Jurasch » 29 zář 2016 20:03

Tak tohle jsem chlapi nikdy nedělal :-) a netvrdím, že je to dobře a že jsem na pyšný :-)

Někde na YouTube jsem viděl návod na čištění pomocí dvou zubních kartáčků a nepřišlo mi to zas tak blbý

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Haibike Xduro Fullseven model 2016 :!: Reichenberg

Vaclav04

Příspěvekod Vaclav04 » 04 říj 2016 09:04

Používám pračku na řetěz nejen na mytí, ale i na mazání. Do pračky dám řídký olej, řetěz v něm protočím a po chvíli řetěz utřu. Řetěz mažu asi tak po 500 km. Doufám, že to stačí. Jezdím většinou jen za hezkého počasí.

jaho
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jaho » 04 říj 2016 17:19

Vaclav04 => To je neuvěřitelná výdrž. Jak moc to chytá špínu? Jezdíš taky mimo silnice (prach, písek, bláto)? Jaký olej používáš?
Já teď zkusil namazat suchým mazivem, co používám na motorku (Würth HHS DryLube) a zatím dobrý. Ježděno tedy jen na suchu, trochu v písku a pár kaluží. Jediná věc mě na tom štve, že je to spray a aplikace není ideální. Líbilo by se mi něco v kapátku. Asi zkusím tolik kontroverzní WD40. Když jsem si přečetl tento test maziv, tak to nemůže být špatná volba. Podotýkám, že nemám problém přimazat každých 50 km...
Obrázek

miro5

Příspěvekod miro5 » 05 říj 2016 12:14

Já bych to viděl takto, očistit přípravkem na čistění motoru a technickým benzínem, pak stříknout WD40-cítkou a otřít papírovou utěrkou. Nic dalšího nekupovat, jen využít to co už mám na polici, za chvíli by to už nebylo kam dávat, kupovat na kdejaké cosi spešl patláto. Důležité u řetězu elektrokola bude jeho častější přeměřování než u klasických kol, v kopcích řetěz dostává pořádně pokouřit, ani nevím jestli elektrokolo má nějaký speciální řetěz určený přímo pro něj.
Haibike Sduro HardSeven RC 2016

Jurasch

Příspěvekod Jurasch » 09 říj 2016 16:52

Jestli se nepletu, tak ta WD40 má tendenci vysušovat, protože obsahuje i nějaká odrezovaci aditiva

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Haibike Xduro Fullseven model 2016 :!: Reichenberg

jaho
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jaho » 09 říj 2016 17:00

Já bych to s WD40 neviděl tak černě. Je mnoho cyklistů, kteří tím mažou a jsou spokojeni. Taky ji vyzkouším, jen co ojedu Würth HHS DryLube...
Obrázek

Zpět na “Tuning, servis a údržba”